Paweł Suchodolski

Name:
Paweł Suchodolski
Specialization:
Psycholog
Rejestruj:
Bio:

Jestem psychologiem, absolwentem 5-letnich studiów na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu, o specjalności psychologia. Obecnie szkolę się na psychoterapeutę w nurcie psychodynamicznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoje wykształcenie poszerzałem na studiach podyplomowych (Uniwersytet SWPS), na kierunku praktyczna diagnoza psychologiczna.

Poza Centrum Psyche pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego. Spełniam tam rolę koordynatora procesu zdrowienia pacjentów Poradni. Jest to praca z osobami chorującymi na takie zaburzenia psychiczne jak schizofrenia, zaburzenia afektywne (w tym dwubiegunowe), zaburzenia osobowości, czy zaburzenia lękowe.

Wiedzę i dotychczasowe doświadczenie wykorzystuję w poradnictwie psychologicznym. Obecna sytuacja epidemiologiczna, obostrzenia ograniczające kontakty społeczne, ale również kryzysy rozwojowe i emocjonalne, czy losowe sytuacje mogą drastycznie wpływać na nasz dobrostan psychiczny. To może powodować zachwiania równowagi psychicznej i emocjonalnej, a w rezultacie kryzys. Często nie wiemy do kogo zgłosić się z problemami natury psychologicznej. Zastanawiamy się czym różni się psycholog od psychiatry, czy psychoterapeuty? Poradnictwo psychologiczne to szansa na bliższe poznanie problemu, z którym się zgłaszamy. Jest to możliwość otrzymania psychoedukacji, istotnych wskazówek radzenia sobie z kryzysem, kroków dalszego postępowania i leczenia, oraz wsparcia i zrozumienia.

Wsparcie psychologiczne skierowane jest również do osób z kręgu LGBT+. Obecna sytuacja polityczna w kraju, wykluczenie społeczne, kryzys związany z coming outem - to wszystko może składać się na przełomowy i emocjonujący okres w życiu człowieka. Poradnictwo psychologiczne związane jest nie tylko z szansą na uzyskanie wsparcia, ale również z edukacją rozwojową co do tożsamości seksualnej.