Centrum PSYCHE - Poradnia zdrowia psychicznego i centrum psychoterapii Wrocław

GABINETY: Białowieska 3a/5d | Małopanewska 18/13
Psychololodzy dzieci i dorosłych, terapeuci uzależnień
Rejestracja: +48 668 093 234, pn - pt od 9:00 do 18:00

Profesjonalne usługi w zakresie zdrowia psychicznego

Centrum Psyche to położona we Wrocławiu placówka, świadcząca holistyczną pomoc psychologiczną, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nasza kadra to wykwalifikowani specjaliści w zakresie psychologii klinicznej, psychologii dziecięcej oraz psychoterapii. Psyche oferuje wsparcie i skuteczne rozwiązania problemów natury psychologicznej dla pacjentów indywidualnych, par i rodzin.

Centrum Psyche to miejsce, w którym czekają na Państwa doświadczeni profesjonaliści w zakresie psychologii i psychoterapii dzieci oraz osób dorosłych.

To tutaj na pacjentów czeka zrozumienie i akceptacja, ale także praktyczna pomoc.

W Centrum Psyche świadczymy usługi jedynie prywatnie, nie oferujemy usług w ramach NFZ.

PSYCHE to gabinet psychologiczny oferujący zrozumienie i wsparcie, niezależnie od problemu.

Korzystanie z pomocy psychologa przestało być już owiane tabu. Aktualnie wiele osób mówi otwarcie o tym, że odwiedza lub odwiedziło taki gabinet i jest to zdecydowanie pozytywna zmiana. Chociaż już łatwiej jest mówić o sprawach związanych ze zdrowiem psychicznym, znalezienie osoby, przed którą rzeczywiście można się otworzyć, dla niektórych stanowi spory problem. Zdarza się tak, zwłaszcza gdy osoba planuje swoją pierwszą wizytę u psychologa lub terapeuty. Zbudowanie zaufania i relacji, która pozwala poczuć się pacjentowi całkowicie swobodnie, zawsze zajmuje czas. Bardzo zależy nam na tym, żeby pacjenci, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem, już na pierwszym spotkaniu mogły wyczuć nasz:

 • profesjonalizm
  Psycholodzy i psychoterapeuci,
  którzy pracują w naszym ośrodku, mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym, zdobywanym w pracach w różnych instytucjach, związanych ze świadczeniem pomocy dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym (również zmagającym się z uzależnieniami). Na naszej stronie znajdą Państwo opis sylwetki każdego psychologa i psychoterapeuty, pracującego w Psyche.
 • empatię
  Kwestie związane z doświadczeniem i kompetencjami są bardzo ważne, ale nie wystarczą, żeby świadczyć rzetelną, skuteczną pomoc psychologiczną. Wymagany jest też szereg uwarunkowań indywidualnych, które przesądzają o tym, że kontakt z klientem przebiega pozytywnie. Gabinet psychologiczny lub terapeutyczny powinna być strefą wolną od jakiegokolwiek osądzania. Nasi pacjenci czują, że, niezależnie od sytuacji, specjalista będzie pomocny, cierpliwy, empatyczny i przyjaźnie nastawiony.

Do psychologa możemy udać się po poradę odnośnie niepokojącego nas problemu ale także z różnymi problemami dnia codziennego takimi jak np: kłopoty w pracy, nieporozumienia z partnerem, kłopoty wychowawcze, apatia czy przygnębienie lub wtedy, gdy potrzebujemy diagnozy osobowości. Dobry psycholog pomoże w poprawie relacji pacjenta z otoczeniem a także pozwoli zrozumieć własne problemy oraz mechanizmy, które je wywołują. Jest w stanie pomóc również w akceptacji siebie, ponieważ problemy z własną fizycznością i przyzwyczajeniami mają największy wpływ na nasz stan emocjonalny. Psycholog może zajmować się poradnictwem, posługiwać się testami psychologicznymi a także wydawać dokumenty, zaświadczenia i orzeczenia. Nie może przepisywać leków, może zasugerować konsultację psychiatryczną i/lub psychoterapię.

Stworzyliśmy przestrzeń, w której udzielamy różnych form pomocy psychologicznej. Centrum Psyche to specjalistyczny gabinet psychologiczno-terapeutyczny. Do Państwa dyspozycji są u nas psycholodzy, psychoterapeuci, seksuolodzy, logopedzi. Pracujemy zespołowo, rozpoznajemy i diagnozujemy problem, proponując odpowiedni program wsparcia.

Oferta naszego gabinetu psychologicznego obejmuje konsultacje psychologiczne dla dzieci oraz dorosłych, konsultacje seksuologiczne, psychoterapię indywidualną, terapię dla par lub rodzin, terapię uzależnień oraz terapię grupową.

Psychoterapeuta zajmuje się długoterminowym leczeniem zaburzeń – zmianą postaw, zachowań i przekonań, które mogą prowadzić do sytuacji kryzysowych. Warto rozważyć wizytę u dobrego psychoterapeuty, jeśli nasze problemy są długotrwałe i pomimo usilnych starań i prób ich rozwiązania nie dostrzegamy poprawy oraz czujemy, że ich źródło tkwi wewnątrz nas, a wsparcie psychologiczne okazało się niewystarczające lub pomogło tylko na krótki czas.

Nasza poradnia psychologiczna to miejsce, w którym potrzebną pomoc może uzyskać każdy: dziecko, osoba dorosła, jak i para zmagająca się z problemami w związku.

Zadaniem centrum psychoterapii jest przede wszystkim pomaganie ludziom w uporaniu się z rozmaitymi sytuacjami, z którymi sami nie dają oni sobie rady.

Poradnia Zdrowia Psychicznego to zazwyczaj pierwsze miejsce kontaktu osoby chorującej psychicznie z psychologiem. Podczas konsultacji, wstępnie rozpoznawane jest schorzenie pacjenta i ustalane są ewentualne kroki konieczne do podjęcia w celu powrotu do zdrowia. W Poradni Zdrowia Psychicznego świadczymy szeroką diagnostykę i leczenie zaburzeń oraz problemów psychicznych takich jak:

 • zaburzenia lękowe
 • nerwice
 • depresje
 • psychozy
 • uzależnienia
 • problemy emocjonalne i osobowościowe
 • problemy w relacjach i związkach

Nasz gabinet psychologiczny odwiedzają osoby w różnym wieku, zamieszkujące Wrocław oraz okolice. Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą i zrobienia pierwszego lub kolejnego kroku, przybliżającego Państwa do lepszego samopoczucia.