Baza Wiedzy
Title:

Jakie efekty może przynieść indywidualna psychoterapia?

Long text:

Psychoterapia indywidualna we Wrocławiu - kiedy terapeuta może być pomocny?

Nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą może wynikać z nasilenia się takich objawów, jak:

  1. bezsenność;
  2. autoagresja;
  3. obniżenie nastroju;
  4. lęki.

Na codzienny komfort mogą wpływać też takie emocje jak poczucie winy, frustracje w związku z nawiązywaniem relacji z ludźmi, duża konfliktowość czy poczucie osamotnienia. Indywidualna psychoterapia może pomóc także wtedy, gdy zmagamy się z różnorodnymi uzależnieniami. Warto upewnić się, że terapeuta z Wrocławia, którego wtedy wybierzemy, specjalizuje się w takim leczeniu jak psychoterapia indywidualna uzależnień.

Nie zapominajmy o tym, że terapeuta swoją pomoc świadczy także młodszym osobom. Problemy wychowawcze, trudności w nauce, trudności w nawiązaniu kontaktu z rówieśnikami, poczucie osamotnienia, depresja... - nie tylko dorośli zmagają się z takim obciążeniem. Psychoterapia dzieci i młodzieżyto szansa, że dziecko otrzyma pomoc na tyle wcześnie, że uda się zapobiec przeciągającym się stanom depresyjnym czy autoagresji.


Dobry psychoterapeuta i psycholog z Wrocławia - efekty współpracy ze specjalistą

Dla wielu osób terapia indywidualna to jedyna okazja, żeby otwarcie mówić o swoich lękach i problemach - bez wstydu i strachu o to, że jest się ocenianym. Dobry psycholog lub psychoterapeuta z Wrocławia potrafi stworzyć w swoim gabinecie atmosferę zaufania i bezpieczeństwa. Już sama świadomość tego, że mamy takie miejsce, może pomóc nam z codziennymi trudnościami.

Badania potwierdzają, że psychoterapia indywidualna dzieci, młodzieży i osób dorosłych przynosi pozytywne efekty, tzn. osobom cierpiącym na depresję, nerwicę, lęki, nadmierny stres, uzależnienia oraz różnorodne zaburzenia osobowości łatwiej jest mierzyć się z dolegliwościami. Warto podkreślić, że ta ulga może być związana także z dolegliwościami o charakterze somatycznym. Psychoterapia indywidualna we Wrocławiu polecana jest osobom, które cierpią na niewiadomego pochodzenia bóle głowy, przemęczenie, czy problemy z trawieniem.


Indywidualna psychoterapia - po jakim czasie można spodziewać się efektów?

Trudno jest odpowiedzieć na takie pytanie, bo rezultaty mają ścisły związek z tym, jak zaawansowana jest współpraca z terapeutą, z jakim problemem mierzy się pacjent oraz w jakim nurcie przeprowadzana jest terapia indywidualna i psychoterapia dzieci. Szacuje się, że już kilka spotkań ze specjalistą sprawia, że osoby korzystające z takiej pomocy lepiej rozumieją swoje dolegliwości i odczuwają większą poprawę w porównaniu do osób, które nie zasięgnęły pomocy.

Source link nofollow: