Jurij Romaniuk

Name:
Jurij Romaniuk
Specialization:
Psycholog
Rejestruj:
Bio:

W Centrum Psyche przyjmuje osoby dorosłe.

Obszarem moich zainteresowań są relacje w rodzinie i interakcje między ludźmi z całą ich złożonością – miłością, zazdrością, kryzysami, konfliktami, samotnością. Pomagam osobom znajdującym się w konflikcie, obawiającym się rozpadu ważnych relacji z bliskimi (separacja, rozwód), doświadczającym samotności. W mojej pracy pomagam także zmierzyć się pacjentom z ich osobistymi problemami (akceptacją siebie, znalezieniem swojego miejsca w życiu, konfliktami wewnętrznymi, kryzysami rozwojowymi, lękiem, smutkiem, zagubieniem, itp.) i towarzyszę w rozwoju osobistym (znalezieniu i wypracowaniu nowych ścieżek rozwoju). Z racji wiedzy, a także doświadczenia, wspieram osoby stające w obliczu emigracji, rozdzielone od swoich partnerów czy chcące budować bliskie relacje z ludźmi innych kultur.

Daję wsparcie rodzicom w doświadczanych przez nich trudnościach wychowawczych  – towarzyszę i pomagam rodzicom w sytuacjach złych wyników w szkole ich dzieci, niewłaściwego zachowania dziecka, trudności w komunikowaniu się, chwiejności emocjonalnej.

Ukończyłem Rówieński Państwowy Uniwersytet Humanistyczny (specjalność psycholog praktyk, uprawnienia: psycholog w instytucjach edukacyjnych) oraz podyplomowe kursy z profesjonalnego i osobistego rozwoju. Jestem również doradcą życia rodzinnego.

Jako psycholog pracuję od 12 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując jako psycholog w szkole ogólnokształcącej oraz internacie szkolnym dla dzieci z ciężkimi zaburzeniami mowy. Pracowałem jako konsultant w „Akademii Kształcenia Podyplomowego” oraz brał udział w medyczno-pychologiczno-pedagogicznych komisjach. Na mój dorobek zawodowy składa się udział i koordynowanie różnorodnych warsztatów psychoedukacyjnych i projektów, m. in. „Tato – szkoła”, „My za zdrowy tryb życia”, „Szkoła młodego psychologa”.

Już od pierwszej konsultacji oferuję swoim pacjentom szacunek, zrozumienie i wsparcie.

Prowadzę konsultacje psychologiczne w języku: polskim, rosyjskim i ukraińskim.