Paulina Janik

Name:
Paulina Janik
Specialization:
Psycholog
Rejestruj:
Bio:

W Centrum Psyche przyjmuje osoby dorosłe.

Psycholog,  psychoterapeuta psychodynamiczny

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu, o specjalności klinicznej.

Kwalifikacje psychoterapeutyczne zdobywam podczas specjalistycznego czteroletniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej, gdzie ukończyłam również dwuletnie Studium Socjoterapii.  

Moje doświadczenie i zgromadzony warsztat psychoterapeutyczny nieustannie pogłębiam biorąc udział w różnych szkoleniach, konferencjach naukowych oraz czytając literaturę psychologiczną.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy na Oddziale Psychiatrycznym, gdzie pracowałam z osobami hospitalizowanymi w ostrym kryzysie zdrowia psychicznego. Obecnie współpracuję z Poradnią Zdrowia Psychicznego IKAR we Wrocławiu, gdzie udzielam pomocy i wsparcia psychologicznego.

W CENTRUM PSYCHE prowadzę konsultacje psychologiczne i terapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym, która stanowi wsparcie dla osób doświadczających trudności, cierpienia lub dyskomfortu w życiu codziennym.

Być może trafiłeś tu, ponieważ…

  • czujesz, że potrzebujesz pomocy;
  • doświadczasz trudności w budowaniu i utrzymaniu relacji przyjacielskich, partnerskich, nie odczuwasz satysfakcji z tych relacji, często popadasz w konflikty z innymi ludźmi, czujesz się samotny;
  • niepokoi Cię obniżony nastrój, nadmierny smutek, uczucie pustki, negatywne myśli na swój temat, odczuwasz brak satysfakcji z życia, masz myśli samobójcze;
  • chciałbyś pokonać swoje lęki i uwolnić się od przeszłości;
  • doświadczasz kryzysu w życiu prywatnym lub zawodowym;
  • cierpisz z powodu zaburzeń psychicznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych, depresji;
  • wydaje Ci się, że próbowałeś już wszystkiego, ale nic się nie zmienia.

W swojej pracy towarzyszę osobom takim jak Ty. Wspieram i pomagam zrozumieć wewnętrzne potrzeby, pokonać trudności oraz odnaleźć drogę do poradzenia sobie z nimi.

Psychoterapia jest dla mnie procesem otwierania się na nową jakość życia, szansą na rozwój i zrozumienie. Jestem tu właśnie po to, żeby zachęcić Ciebie do podjęcia tej terapeutycznej podróży w bezpieczny i profesjonalny sposób.

Pierwsze trzy wizyty mają charakter konsultacji wstępnej i szczegółowego wywiadu. Jest to czas na dokładne zrozumienie problemu, a także osoby, która go doświadcza. Na tej podstawie ustalimy dalszą współpracę.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Pracuję w oparciu o standardy i zasady Kodeksu Etyki Psychologa, w trosce o dobro pacjenta, swoją pracę poddaję również regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.