Baza Wiedzy
Title:

Na czym polega terapia EEG?

Long text:

Czym jest biofeedback i czy każde centrum psychoterapii we Wrocławiu go oferuje?

Celem biofeedbacku jest usprawnienie pracy mózgu, poprawa pamięci oraz zmniejszenie trudności z koncentracją. Sama nazwa feedback słusznie sugeruje, że podczas takiego treningu dobry psycholog lub psychoterapeuta z Wrocławia pomoże nam uzyskać informację zwrotną, dotyczącą zmian stanu fizjologicznego mózgu. Metoda jest całkowicie bezpieczna. Nie ma też żadnych skutków ubocznych. Jak każda inna psychoterapia, wymaga jednak zaangażowania pacjenta oraz jego chęci do zmian. W tym przypadku jest to jednak szczególnie ważne i właściwie każdy dobry psycholog z Wrocławia podkreśla, że na efekty ogromny wpływ na poczucie odpowiedzialności pacjenta. Nie każda poradnia zdrowia psychicznego we Wrocławiu oferuje biofeedback. Korzystanie z tej metody wymaga specjalnej aparatury oraz doświadczenia.

EEG biofeedback - jak wygląda?

Rzetelna poradnia zdrowia psychicznego we Wrocławiu jasno powiadomi nas, na czym polega terapia EEG i w jaki sposób może wesprzeć psychoterapię. Warto traktować taki trening jako cenne źródło wiedzy o swoich reakcjach. Jedna sesja treningowa to jednak zdecydowanie za mało. W zależności od schorzenia poleca się od kilkunastu do kilkudziesięciu spotkań w ramach takiego rozwiązania jak terapia EEG biofeedback.

Psychoterapeuta z Wrocławia, zajmujący się biofeedbackiem, podczas sesji będzie w stanie wyznaczyć indywidualny cel treningu. Z kolei pacjent centrum psychoterapii za pośrednictwem animacji komputerowej może obserwować aktywność swojego mózgu. Intensywny, regularny trening sprawi, że osoba nauczy się, w jaki sposób utrzymywać konkretne stany i wyrobi u siebie cenne nawyki.

Terapia EEG biofeedback - kiedy jest polecana?

Z biofeedbacku można korzystać zarówno w neuroterapii, jak i neurorehabilitacji. Jest to także narzędzie o charakterze diagnostycznym. Ze wszystkich tych powodów terapia EEG może stanowić skuteczne wsparcie klasycznej terapii. \

Osoby, u których wykorzystuje się EEG biofeedback, cierpią na takie przypadłości, jak:

  1. depresja;
  2. padaczka;
  3. zachowania obsesyjno-kompulsywne;
  4. zespół nadpobudliwości psychoruchowej;
  5. zespół stresu pourazowego.

Centrum Psychoterapii Psyche z Wrocławia pomaga również osobom, mierzącym się z dyskalkulią, dysleksją, z zaburzeniami lękowymi, pamięci czy z zaburzeniami autoimmunologicznymi. Psycholog, specjalizujący się w metodzie EEG może pracować także z dziećmi oraz z młodzieżą. Biofeedback polecany jest u osób, borykających się z trudnościami w szkole, z zaburzeniami zachowania, niską samooceną, chronicznym zmęczeniem oraz z tikami.

Source link nofollow: