Baza Wiedzy
Title:

Terapia dla par jako ratunek związku?

Long text:

Psychoterapia dla małżeństw i terapia dla par - zdrada w związku

Psycholog lub terapeuta, który specjalizuje się w takich działaniach jak psychoterapia dla małżeństw oraz terapia dla par z Wrocławia bywa ostatnią deską ratunku, gdy w relacji doszło do zdrady. Nadszarpnięte zaufanie i brak poczucia bezpieczeństwa to coś, co bardzo ciężko naprawić. Tak silne poczucie zranienia i krzywdy są niezwykle niszczące dla związku i konsultacja z ekspertem może być często jedynym rozwiązaniem. Psychoterapia par, wspierająca pacjentów w przejściu kryzysu, wynikającego ze zdrady, może przebiegać np. w nurcie EFT (terapia dla par skoncentrowana na emocjach).

Jak współpraca ze specjalistą może pomóc związkowi, czyli psychoterapia dla par we Wrocławiu

Umiejętność szczerego rozmawiania, słuchania się nawzajem i wczucia się w pozycję partnera/partnerki to prawdziwa sztuka. Aby się jej nauczyć, trzeba trochę poćwiczyć. Psychoterapia dla par we Wrocławiu to bezpieczna przestrzeń, w której żadna ze stron związku nie musi obawiać się, że jej problemy zostaną uznane za błahe, a opinie za niewarte wysłuchania. Psycholog małżeński lub inny psychoterapeuta par pomoże nam znaleźć drogę do porozumienia.
Terapia małżeństw oraz psychoterapia dla par we Wrocławiu to okazja do nauki rozmowy - szczerej, bez oskarżeń, dającej przestrzeń do wypowiedzenia swojego zdania każdej ze stron. To również ćwiczenie się w słuchaniu, ale w taki sposób, by nie przyjmować automatycznej postawy obronnej. Terapia par i małżeństw, prowadzona przez specjalistów z Wrocławia pozwala także wyeliminować inne błędy, które do tej pory negatywnie wpływały na jakość związku.

Psycholog małżeński we Wrocławiu - jak terapeuta może nam pomóc, gdy odczuwamy samotność w związku?

Bliskość w związku to kolejna kwestia, nad którą mogą pracować osoby, decydujące się na pomoc takiego specjalisty jak psycholog małżeński czy terapeuta. Aby można było mówić o takiej bliskości, potrzebne są starania obu stron. Terapia małżeństw i terapia dla par pomaga pacjentom z Wrocławia podobnie odbudować więź. Potrzebne są do tego m.in. uważność, dobry kontakt ze swoimi emocjami oraz prawdziwe słuchanie swojego partnera/swojej partnerki. Psychoterapeuta z Wrocławia pomaga pokonać swoim pacjentom liczne przeszkody wewnętrzne i zewnętrzne, które do tej pory utrudniały odczuwanie bliskości. Pogorszenie interakcji może mieć związek np. z:

  1. natłokiem codziennych obowiązków
    Psychoterapeuta z Wrocławia nierzadko zajmuje się osobami, które ze względu na zbyt szybkie tempo życia nie są w stanie poświęcić wystarczającej uwagi swojej relacji.
  2. codziennymi stresami
    Napięcia utrudniają porozumienie. Terapia małżeństw ma za zadanie wspomóc parę w radzeniu sobie z tymi niesprzyjającymi odczuciami, które w wielu związkach prowadzą do rozdrażnienia i konfliktów.
  3. bolesną przeszłością
    Psychoterapia dla małżeństw może skupiać się także na traumach z przeszłości. Jeśli odpowiednio się ich nie przepracuje, kładą się cieniem na aktualny związek.

Psychoterapia par - jak rozpoznać, że nadszedł czas na specjalistyczną pomoc?

Terapeuta lub psycholog, koncentrujący się na takim zagadnieniu, jak terapia małżeństw, współpracuje z osobami, których dotyczą również problemy inne od tych, wspomnianych wyżej. Warto pomyśleć o takiej pomocy również wtedy, gdy para boryka się z nagłą zmianą lub gdy któraś ze stron ma problem z wyrażaniem swoich potrzeb. Po pomoc takiego specjalisty jak psychoterapeuta, sięgają także pary, które po prostu chcą lepiej dbać o swój związek, uwspólnić wizję przyszłości, czy lepiej radzić sobie z kłopotami wychowawczymi z dziećmi.

Source link nofollow: