Dbanie o zdrowie psychiczne w pandemii
Z jakimi wyzwaniami borykamy się w trakcie pandemii?
Pandemia to dla większości osób czas stresu i niepewności. Chociaż zdołaliśmy się już nieco przyzwyczaić do zmiany trybu życia i przestrzegania codziennych zasad bezpieczeństwa, pandemia nadal może odciskać znaczne piętno na naszym komforcie psychiczny. Życie w strachu o zdrowie swoje i swoich bliskim może prowadzić do długotrwałego lęku . To, że zdołaliśmy się do niego przyzwyczaić, nie oznacza, że nie wpływa on negatywnie na nasze zdrowie. W pandemicznym świecie nasza psychika musi zmagać się nie tylko ze strachem dotyczącym infekcji, ale też z samotnością.
Praca zdalna a samopoczucie
Wiele osób ze względów bezpieczeństwa decyduje się na pracę zdalną. Nawet ludzie, którzy preferują ten sposób wykonywania obowiązków służbowych, wskazują na pewne negatywne aspekty takiego trybu. Dla niektórych biuro jest jedną z niewielu okazji, gdy mogą porozmawiać z drugim człowiekiem.
Home office może doskwierać również osobom towarzyskim, mających stałą grupę przyjaciół i nie bazujących jedynie na znajomościach służbowych. Problematyczne może okazać się np. takie zaplanowanie codziennych obowiązków, żeby jasno oddzielić czas spędzony na pracy od czasu wolnego. Bez jasnego rozgraniczenia łatwo wpaść w tryb, w którym bez przerwy myślimy o obowiązkach i w praktyce nie mamy okazji w pełni wypocząć. Wszystkie te trudności mogą znacznie obniżyć nasze samopoczucie, a niekiedy mogą przerodzić się w poważniejsze problemy. .
Gdy pojawiają się wcześniej wspomniane stresy i napięcia, zdecydowanie nie warto czekać. Konsultacje psychologiczne on-line to usługa, która powstała z myślą o osobach, chcących zadbać o swoją kondycję psychiczną w tym wymagającym okresie.
Konsultacje psychologiczne on-line - kto z nich korzysta?
Osobista wizyta w poradni psychologicznej może być problematyczna z różnych względów. Część osób preferuje konsultacje psychologiczne on-line we Wrocławiu ze względu na problematyczny dojazd do placówki. Niestety wiele osób w swoim miejscu zamieszkania nie ma dostępu do profesjonalnej opieki psychologicznej. Możliwość odbycia wizyty u specjalisty/specjalistki bez wychodzenia z domu to przydatna opcja również dla osób, które opiekują się dziećmi. Taką opcję docenią również osoby z ograniczoną mobilnością. W kontekście pandemii bardzo ważnym czynnikiem skłaniającym do postawienia na konsultacje psychologiczne on-line jest bezpieczeństwo.
Jak wyglądają konsultacje psychologiczne online we Wrocławiu?
To, w jaki sposób odbywają się konsultacje psychologiczne on-line, zależy od konkretnej placówki. We Wrocławiu możemy liczyć np. na taką usługę jak konsultacja telefoniczna psychologa. Część osób preferuje jednak kontakt, który bardziej przypomina osobistą wizytę w gabinecie i wolą widzieć specjalistę/specjalistkę. Wtedy konsultacje psychologiczne online za pośrednictwem Skype'a będą lepszym rozwiązaniem niż konsultacja telefoniczna psychologa we Wrocławiu. Wiele zależy więc od indywidualnych preferencji konkretnej osoby.
Konsultacje psychologiczne online w pandemii - nie tylko dla osób z Wrocławia
Konsultacje psychologiczne online sprawiły, że bariery logistyczne przestały mieć znaczenie. Skłoniły również do sięgnięcia po pomoc psychologiczną osoby, obawiające się o ewentualne zarażenie wirusem podczas osobistej wizyty. Pandemia u każdej i każdego z nas zwiększyła poziom stresu. Zdrowie, sytuacja finansowa, niepewność jutra, monotonia, tęsknota za dawnym trybem życia - o każdej z tych spraw możemy porozmawiać z zaufanym psychologiem. Taka osoba z Wrocławia z empatią i troską podejdzie do naszych problemów. Konsultacje psychologiczne online można więc uznać za narzędzie, wspierające nas w radzeniu sobie z wyzwaniami, nakładanymi przez nową rzeczywistość, w której wszyscy aktualnie żyjemy.