Baza Wiedzy
Title:

Kiedy korzystać z konsultacji psychologicznych on-line

Long text:

Na czym polegają konsultacje psychologiczne on-line? Konsultacja telefoniczna psychologa Wrocław

Wiele osób, które nie ma doświadczenia z taką formą współpracy, może zastanawiać się, czy konsultacja psychologiczna on-line różni się czymś od konsultacji w gabinecie. Całe spotkanie przebiega podobnie - mamy więc do czynienia z otwartą, szczerą rozmową ze specjalistą. Różnica polega jedynie na tym, że podczas takiej konsultacji wykorzystuje się narzędzia, pozwalające na kontakt na odległość. Spotkanie może odbywać się więc przez aplikacje jak np. Skype. Niektórzy pacjenci preferują klasyczny kontakt telefoniczny. Wtedy warto zdecydować się na inną opcję, jaką jest konsultacja telefoniczna psychologa z Wrocławia.


Czy konsultacje psychologiczne on-line we Wrocławiu to dobry pomysł?

Część badań dowodzi, że takie spotkania mają tę samą efektywność, co osobiste spotkania ze specjalistą. Należy jednak pamiętać, że każdy i każda z nas może mieć inne odczucia. Część osób preferuje spotkania stacjonarne, bo pozwalają im bardziej się otworzyć i więcej wynieść z konsultacji. Absolutnie nie można tutaj jednak mówić o tym, że któraś forma kontaktu jest lepsza. Istnieje bowiem niemała grupa pacjentów, która docenia spotkania on-line właśnie za to, że w ten sposób dużo łatwiej jest się im nawiązać bezpośredni, swobodny kontakt ze specjalistą.


Kto decyduje się na konsultacje psychologiczne on-line?

Konsultacje psychologiczne on-line stały się niezwykle cenną i funkcjonalną formą świadczenia pomocy psychologicznej w czasie lockdownu. Staliśmy się wtedy niejako uwięzieni w swoich domach. Taka sytuacja nie tylko uniemożliwiła kontynuowanie dotychczasowych spotkań ze specjalistą. Uniemożliwiła też zgłoszenie się po stacjonarną poradę tym osobom, które szczególnie mocno odczuły negatywne skutki zamknięcia. Konsultacje psychologiczne on-line stały się wtedy jedyną opcją na kontakt z ekspertem. Ale nie tylko w warunkach lockdownu można z sukcesem korzystać z takiej formy pomocy.


Kiedy jeszcze konsultacje psychologiczne on-line we Wrocławiu będą pomocne?

Tego typu spotkania ze specjalistą doceniają:


 1. osoby, którym trudno jest zrobić ten pierwszy krok
  Zapisanie się do poradni, zgłoszenie się do recepcji, zajęcie miejsca w poczekalni - nie wszyscy mogą mieć siłę na ten rytuał, który bezsprzecznie jednoznacznie kojarzy się z wizytą u lekarza. Część osób odkłada decyzję o skorzystaniu z pomocy psychologa, wymawiając się brakiem czasu i brakiem energii. Konsultacje psychologiczne online można zorganizować w dużo łatwiejszy sposób, co sprawia, że znika bariera, która wielu osobom utrudnia zgłoszenie się po pomoc.
 2. osoby, dla których kontakt ze specjalistą jest trudny ze względów logistycznych
  Obniżony nastrój, problemy w pracy, trudności z nawiązywaniem relacji, stres - te problemy dotyczą zarówno osób, mieszkających w dużych ośrodkach miejskich, jak i ludzi z mniejszych miejscowości i wsi. Dzięki konsultacjom on-line znikają bariery logistyczne, które do tej pory mogły skutecznie zniechęcać do wizyty u psychologa.
 3. osoby, które po prostu preferują tę formę kontaktu
  Nie potrzebujemy specyficznych warunków i wyjątkowych sytuacji, żeby skorzystać z konsultacji psychologicznej on-line. Wykorzystanie internetu do nawiązana kontaktu z psychologiem to po prostu niezwykle wygodna i komfortowa możliwość, z której może skorzystać każdy.
 4. osoby mieszkające za granicą
  Psycholodzy świadczący pomoc on-line nierzadko pomagają osobom, czasowo przebywającym, lub na stałe mieszkającym poza Polską
 5. osoby, które z różnych powodów nie mogą wyjść z domu
  Konsultacje psychologiczne on-line we Wrocławiu kierowane są również do tych pacjentów, którzy ze względu na swoje objawy nie są w stanie odbyć wizyty stacjonarnej. Konsultacja telefoniczna psychologa Wrocław - wizyta nie koniecznie musi odbywać się w trybie stacjonarnym.

Source link nofollow: