Piotr Furman

Name:
Piotr Furman
Specialization:
Psycholog, Psycholog młodzieży, Psychoterapeuta
Rejestruj:
Bio:

W Centrum Psyche przyjmuje młodzież oraz osoby dorosłe.

Jestem absolwentem psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ponadto ukończyłem Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej, prowadzoną przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne. 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (PTPPd)

W pracy psychologa i psychoterapeuty skupiam się przede wszystkim na potrzebach osoby zgłaszającej się do mnie po pomoc. Rozmowa o potrzebach ujawnia, jakie obszary mogą być związane z obniżoną satysfakcją życiową pacjenta. W ten sposób możemy wraz z pacjentem ustalić cel psychoterapii określający, co powinno zmienić się w życiu pacjenta, by czuł się lepiej.

Prowadzę psychoterapię indywidualną z młodzieżą oraz osobami dorosłymi w nurcie psychodynamicznym. Doświadczenie w tego typu pracy nabywałem poprzez prowadzenie psychoterapii młodzieży w Ośrodku Profilaktyki Środowiskowej Fundacji Praesterno oraz psychoterapii osób dorosłych w Poradni Zdrowia Psychicznego w Centrum Medycznym Multimed w Ostrowie Wielkopolskim. 

Aktualnie pracuje jako psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego i jako psycholog środowiskowy w Zespole Leczenia Środowiskowego w Centrum Medycznym Multimed. Ponadto współpracuję z Ośrodkiem Pomocy i Edukacji Psychologicznej Górnośląska 10 w Kaliszu, gdzie prowadzę psychoterapię pacjentów dorosłych i młodzieżowych. 

W przeszłości odbyłem staże na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku, na Oddziale Psychiatrycznym w Milickim Centrum Medycznym oraz na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

 Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.