Marta Kalinowska

Name:
Marta Kalinowska
Specialization:
Psychodietetyk, Psycholog, Psycholog młodzieży, Psychoterapeuta
Rejestruj:
Bio:

W Centrum Psyche przyjmuje młodzież od 15 roku życia, osoby dorosłe, a także prowadzi konsultacje dla rodziców.

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, a także psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Warcie na oddziale diagnostyczno-obserwacyjnym, Wojewódzkim Szpitalu im. Gromkowskiego na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku oraz w Dolnośląskim Centrum Onkologii.

Ukończyłam program szkoleniowo-stażowy "E-Pomoc" realizowany przez Stowarzyszenie INTRO i Portal Pomocy Psychologicznej Psychotekst.pl, a także odbyłam kurs "Uzależnienia Behawioralne" organizowany przez Stowarzyszenie KARAN.

Przez wiele lat byłam związana z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, gdzie prowadziłam liczne konsultacje dla osób chorujących na anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie czy otyłość, a także z Fundacją Medicover, gdzie realizowałam "Ogólnopolski Program Przeciwdziałania Cukrzycy i Chorobom Cywilizacyjnym".

Obecnie poszerzam swoją wiedzę na 4-letnim całościowym Kursie Psychoterapii realizowanym przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Szkolenie posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W pracy z pacjentem koncentruje się na zapewnieniu wsparcia psychologicznego osobom, które zgłaszają problemy w obszarze odżywiania czy samooceny. W swojej praktyce staram się wykorzystywać różne podejścia — wyznając zasadę, że każdy człowiek powinien być traktowany indywidualnie. 

Prywatnie jestem miłośniczką zdrowego stylu życia. W wolnym czasie chętnie poszerzam swoją wiedzę z zakresu psychologii zdrowia.