Menu
Nasz zespół specjalistów
Psyche - Zespół - Marcelina Kohut
Name:

Marcelina Kohut

Specialization:

Psycholog, Terapeuta uzależnień

Bio:

Absolwentka psychologii (Uniwersytet Wrocławski), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (nr certyfikatu 1659), trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowany trener Treningu Zastępowania Agresji ART oraz specjalista Dialogu Motywującego. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Uzależnień w Centrum Edukacji, Doradztwa i Rozwoju w Czarnym Borze, Szkołę Trenerów w Ośrodku Pomocy Psychologicznej „Leśniczówka” oraz Studium Psychologii Sądowej  w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Uczestniczyła w wielu szkoleniach w Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie dotyczących pracy klinicznej. Aktualnie uczestniczy w 4 letnim kursie Psychoterapii organizowanym przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii posiadającego akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swój warsztat kształtowała pracując w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień – Całodobowym Oddziale terapii Uzależnień w Czarnym Borze zajmując się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej i grupowej, sesji rodzinnych oraz licznych warsztatów.

Pracowała także na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnień, Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Kamiennej Górze. W trakcie swojej pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego kształtowała umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne pomagając osobom o szerokim spektrum zaburzeń, głównie nastroju, nerwicowymi, odżywiania i osobowości. Doświadczenie w pracy z dziećmi nabywała pracując w placówce opiekuńczo-wychowawczej, gdzie realizowała warsztaty oraz konsultacje indywidualne dla podopiecznych i ich rodzin.

Prowadziła także prywatną praktykę dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Specjalizuje się w leczeniu uzależnienia od alkoholu, współuzależnienia, uzależnień behawioralnych oraz osób z syndromem DDA. Prowadzi warsztaty o tematyce nakierowanej na poczucie mocy, sprawstwa, poczucia własnej wartości i akceptacji siebie.