Bogna Sienkiewicz

Name:
Bogna Sienkiewicz
Specialization:
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta uzależnień
Rejestruj:
Bio:

W Centrum Psyche przyjmuje osoby dorosłe.

Obecnie pracuję jako psycholog w Dolnośląskim Szpitalu im. T. Marciniaka we Wrocławiu, specjalista psychoterapii uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Nadzieja w Siedlcu Trzebnickim oraz psycholog interwencyjny przy współpracy z policją oraz Centrum Neuropsychiatrii, prowadzę również prywatną praktykę psychoterapeutyczną. 

Jestem psychologiem – absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS we Wrocławiu (w trakcie specjalizacji) oraz specjalistą psychoterapii uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie (w trakcie specjalizacji). Ukończyłam roczne Studium Interwencji Kryzysowej oraz studia podyplomowe na kierunku: Przygotowanie Pedagogiczne, a także Oligofrenopedagogikę, dzięki czemu mogę zajmować się edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnością intelektualną. Posiadam stopień nauczyciela kontraktowego.

Specjalizuję się w pomocy w zakresie:
- zaburzenia nastroju
- zaburzenia depresyjne
- zaburzenia lękowe/nerwicowe (lęk uogólniony, fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenia psychosomatyczne, PTSD)
- zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, objadanie się)
- uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz zachowań behawioralnych (hazard, zakupy, seks, rzeczywistość wirtualna i internet, gry komputerowe etc.)
- współuzależnienie, DDA
- zaburzenia snu
- zaburzenia osobowości
- zaburzenia emocjonalne
- radzenia sobie ze stresem

Wspieram swoich pacjentów w pokonywaniu emocjonalnych trudności oraz lepszym zrozumieniu swoich decyzji i motywów postępowania – ważne jest dla mnie uświadomienie co właściwie dzieje się w ich życiu. Jednym z najważniejszych celów w mojej pracy jest znalezienie rozwiązania ich problemów i wyposażenia ich w takie narzędzia, które pozwolą nie tylko na samodzielnie pokonywanie trudności dnia codziennego, ale także radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi, w których mają wrażenie, że nie mają już wyjścia. Moje doświadczenie zawodowe umożliwia mi spojrzenie na pacjenta i jego problemy z szerokiej perspektywy.